Ломбард є одним з найстаріших фінансових інститутів в історії людства і має багату історію.

Перші письмові згадки про нього можна знайти навіть в грецьких і римських джерелах. Є свідчення, що в Китаї подібні установи, існували ще більше 3000 років тому. 28 вересня ломбарди всього світу святкують день народження, так як саме в цю дату в 1618 році, в Брюсселі представники банкірського дому “Ломбарді” відкрили першу кредитну установу для видачі позик усім бажаючим під заставу рухомого і нерухомого майна. Мережа установ поширилася по всій Європі, а його клієнтами були навіть королівські сімейства.

Приміщення Ломбарду Національний

В Україні правовий статус ломбардів визначається Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12.07.2001 N2664-III .

 Згідно цього Закону України ломбарди належать до фінансових установ, видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а саме надання коштів у позику на умовах фінансового кредиту.
Фінансовий кредит ломбарду забезпечується заставою майна.
По закінченню строку дії договору фінансового кредиту (позики), в разі невиконання позичальником зобов’язань, ломбард, згідно Цивільного кодексу України та Закону України “Про заставу” має право звернути стягнення на предмет закладу та за рахунок предмета застави задовольнити свої вимоги по кредиту.

Для забезпечення зобов’язань щодо повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитом ломбарди приймають в заклад рухоме майно.
Найбільш поширеним видом майна, що приймається ломбардами у заклад є – ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, брухт цих виробів.

Операції з виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння (прийом виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння в якості предметів застави, їх відчуження в разі звернення стягнення) відповідно до вимог статті 14 Закону України „Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними”, статті 9 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” потребують одержання окремих ліцензій, що видаються Міністерством фінансів України згідно Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів України від 26.12.2000 N82/350.

Таким чином, діяльність щодо надання ломбардами фінансових послуг (кредитів, позик) контролюється Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України (Держфінпослуг); діяльність, пов’язана з реалізацією, обігом предметів закладу належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Повне Товариство “Ломбард “Національний” було засноване в 2017 році провідними спеціалістами в галузі фінансових послуг.

Команда спеціалістів Ломбарду «Національний» з часу заснування щодня працює над тим, щоб бути максимально зручним для вас та ваших друзів.

Мережа ломбардів «НАЦІОНАЛЬНИЙ” постійно розширює свою мережу і відкриває нове відділення в різних містах України.
Зокрема, в місті Чернівці відділення Ломбарду “Національний” розміщене по вул. Ентузіастів, 5А.
Відділення працює щодня з 9:00 до 19:00 без перерв і вихідних.
Телефон відділення: + 380506540081

Кредит в ломбарді “Національний” – це один з найшвидших і надійних способів кредитування. Отримати гроші в ломбарді може кожен громадянин, який досяг повноліття і має при собі паспорт або документ, що засвідчує особистість. Для отримання позики в ломбарді необхідно здати цінну річ, яка послужить запорукою при укладанні заставного договору.